Hole Masters
  Košík je prázdný / 0 Kč

Skialp za polárním kruhem

Hory kolem fjordů severně od města Trömso nabízejí nádhernou arénu pro skialpinismus a freeride. Třešinkou na dortu jsou pak Lyngenské Alpy, poloostrov vystupující do oceánu na kterém najdete vše, po čem touží duše každého skialpinisty.

vloženo před 3 roky 2 minuty ke čtení

Je to už pár let co jsme tam byli, ale vždy na tento výlet rád vzpomínám. Tři týdny dobrodružství, dobré kuchyně a pohody s kamarády Davidem, Radkem a místními Pavlem a Estelle. Celé to bylo velmi spontánní, přišel tip a po nějaké době rozhodnutí se tam vydat. Pavel zařídil bydlení v kempu, daroval nám mapu a mohli jsme plánovat první túry. Našli jsme si pár tipů kam se vydat, ale jinak vše probíhalo na základě našich zkušeností a úsudku. Ono vlastně až pod kopcem zjistíte, jak to tam ve skutečnosti vypadá. Tato oblast nabízí nepřeberné možnosti, můžete sjíždět strmé žleby, putovat krajinou nebo sjíždět široké pláně. Nejsou to hory nikterak vysoké v porovnání s Alpami, ale nabídnou vše, co najdete i v Alpách. Zvolili jsme hlavně pláně, pro jízdu na telemarcích ideální a náramně jsme si to užívali. Zaparkujete u oceánu, nazujete boty, lyže a jde se. Každý den 1500 – 1800m nahoru a dolu v prašanu s nádherným výhledem na fjordy a oceán.

Kdo hledá klid, nádhernou přírodu ve spojení se sportovním výkonem, doporučuji. Lanovky rozhodně nehledejte, nejsou tam.

Vloženo Od

Komentáře

*
Timebat dixere habentia calidis? Pinus passim origine sed dixere cingebant. Otia partim haec nix deus liberioris. Surgere ambitae.